Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Недела на Самарјанката
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Недела на Самарјанката

 

Sample Image

 

Sample Image Во Неделата на Самарјанката, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во село Јосифово. На Литургијата сослужуваа повеќе свештенослужители од гевгелиското архиерејско намесништво.

 
< Претходно   Следно >