Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на црква во Градец
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Осветување на црква во Градец
14.05.2019.

 

Sample Image

 

Sample Image Со благослов на Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски г. Агатангел на 11. 05. 2019 година се освети параклисот посветен на Света Петка во село Градец.

Чинот на осветување го извршија архиерејскиот намесник од Гевгелија, протоерејот Љупче Миланов, епархискиот секретар протоѓаконот Влатко Стоименов и парохискиот свештеник протоереј Драги Дончевски, во присуство на верници кои дојдоа од повеќе населени места да присуствуваат на овој свет чин.

 
< Претходно   Следно >