Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Бесплатна правна помош за верниците
Sample Image Sample Image Sample Image Sample Image

Се известуваат сите православни верници од градот Велес дека за време на Великиот Пост, Литургии на претходно осветени дарови, во деновите среда и петок (и празници во текот на неделите), ќе се служат во храмовите „Св. Кирил и Методиј“ и „Успение на Пресвета Богородица“, со почеток во 07.30 часот, а секој петок за време на Великиот Пост, ќе бидат служени и Акатисти со петолебие во истите храмови, со почеток во 17 часот.

Бесплатна правна помош за верниците
27.02.2008.

Повардарската епархија на МПЦ, ги известува и повикува своите верници, дека секој петок почнувајки од 29. 02. 2008 год., од 14 до 16 часот во просториите на Повардарската епархија во Велес, ќе имаат можност да добијат бесплатни правни консултации и совети од страна на адвокатот г-дин Ванчо Шехтански.

Следно >