Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Литургија на претходно осветени дарови

 
Sample Image

 
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Литургија на претходно осветени дарови
12.04.2019.

 

Sample Image

 

Sample Image Во петок од петтата седмица од Великиот Пост, во манастирот „Свето Вознесние Христово“ беше отслужена Утрена богослужба со великопосни часови и Литургија на претходно осветени дарови. Со Литургијата чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештенство од гевгелиското архиерејско намесништво.

 

 
< Претходно   Следно >