Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Литургија на претходно осветени дарови
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 

 
Литургија на претходно осветени дарови
8.04.2019.

 

Sample Image

 

Sample Image Во петок од четвртата великопосна седмица, во црквата „Св. Петка“ во Кавадарци, Митрополитот Агатангел присуствуваше на Утрена богослужба со великопосни часови и чиноначалствуваше на Литургијата на претходно осветени дарови.

 

 
< Претходно   Следно >