Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Втора статија од Богородичниот Акатист
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 

 
Втора статија од Богородичниот Акатист
25.03.2019.

 

Sample Image

 

На 22. 03. 2019 година, во петок од втората седмица од Великиот Пост, во храмот „Св. Кирил и Методиј“ во Велес се отслужи втората статија од Богородичниот Акатист. На крајот на вечерната богослужба беа благословени и прекршени празничните лебови.

Останатите статии од Акатистот кон Пресвета Богородица ќе се служат на мало повечерие во секој нареден петок од Великиот Пост во храмовите „Успение на Пресвета Богородица“ и „Св. Кирил и Методиј“ во Велес, како и во останатите храмови на територијата на Повардарската епархија.

 

Sample Image

 

 
< Претходно   Следно >