Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Царски часови на Рождеството Христово

• Се известуваат сите благочестиви христијани од Општина Неготино дека на ден 19. 08. 2019 година (ПОНЕДЕЛНИК), по повод празникот Преображение Христово, во храмот „Св. Атанасиј“ во Неготино ќе се отслужи Света Архиерејска Литургија со која ќе чиноначалствува Митрополит Повардарски г. Агатангел.

Царски часови на Рождеството Христово
4.01.2019.

Sample Image На 04. 12. 2019 година во параклисот на свети Наум чудотворец во Велес, беа отслужени Царски часови на Рождеството Христово (со изобразителна) на која чиноначалствуваше митрополитот Повардарски г. Агатангел.