Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Царски часови на Рождеството Христово

 
Sample Image

  • Се известуваат сите благочестиви христијани од Општина Неготино дека на ден 19. 08. 2019 година (ПОНЕДЕЛНИК), по повод празникот Преображение Христово, во храмот „Св. Атанасиј“ во Неготино ќе се отслужи Света Архиерејска Литургија со која ќе чиноначалствува Митрополит Повардарски г. Агатангел.

 
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Царски часови на Рождеството Христово
4.01.2019.

 

Sample Image

 

Sample Image На 04. 12. 2019 година во параклисот на свети Наум чудотворец во Велес, беа отслужени Царски часови на Рождеството Христово (со изобразителна) на која чиноначалствуваше митрополитот Повардарски г. Агатангел.

 
< Претходно   Следно >