Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света архиерејска Литургија во Кавадарци

• Се известуваат сите благочестиви христијани од Општина Неготино дека на ден 19. 08. 2019 година (ПОНЕДЕЛНИК), по повод празникот Преображение Христово, во храмот „Св. Атанасиј“ во Неготино ќе се отслужи Света Архиерејска Литургија со која ќе чиноначалствува Митрополит Повардарски г. Агатангел.

Света архиерејска Литургија во Кавадарци
24.12.2018.

Sample Image Во 30-та надела по Педесетницата, во црквата „Св. Петка“ во Кавадарци се отслужи Света Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе свештенослужители.