Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света архиерејска Литургија во Кавадарци
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Света архиерејска Литургија во Кавадарци
24.12.2018.

 

Sample Image

 

 Sample Image Во 30-та надела по Педесетницата, во црквата „Св. Петка“ во Кавадарци се отслужи Света Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе свештенослужители.

 
< Претходно   Следно >