Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија во Отовица
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Света Божествена Литургија во Отовица
3.12.2018.

 

Sample Image

 

Sample Image

На 02. 12. 2018 (недела), во храмот посветен на светиот вмч. Георгиј Победоносец во велешката населба Отовица беше отслужена Света Божествена Литургија. На Литургијата чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе клирици на епархијата.

 
< Претходно   Следно >