Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Распоред на богослужби во претстојните денови
Sample Image
 
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Распоред на богослужби во претстојните денови
28.11.2018.

 Sample Image

 

- 01.12. 2018 год. (Сабота) Светиот маченик Платон; Светите маченици Роман и Варул; - храм „Свето Вознесение Христово“ - Заупокоена Литургија на која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополит Повардарски г. АГАТАНГЕЛ со почеток во 08.00 часот; 


- 02.12. 2018 год. (Недела) - Собор на семејството на св. Григориј Палама; Светиот пророк Авдија; Светиот маченик Варлам; Преподобен Варлам и Светиот принц Јоасаф; Светиот маченик Илиодор; Преподобен Порфириј Кавсокаливит; храм „Св. Георгиј“ - Отовица, Света Божествена Литургија на која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополит Повардарски г. АГАТАНГЕЛ со почеток во 08.00 часот

- 04.12. 2018 год. (Вторник) Воведение на Пресвета Богородица; храм „Успение на Пресвета Богородица“ - Света Божествена Литургија на која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополит Повардарски г. АГАТАНГЕЛ во сослужение на Митрополитот Европски г. Пимен и Епископот Полјански г. Јаков со почеток во 08.00 часот;

 
< Претходно   Следно >