Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Литургија
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 

 
Архиерејска Литургија
19.11.2018.

 

Sample Image

 

 Sample ImageНа 18.11.2018 година, во Дваесет и петтата недела по Педесетница, се отслужи Света Архиерејска Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес, со која чиноначалствуваше митрополитот Повардарски г. Агатангел. На Божествената Литургија сослужуваа свештенослужители од велешкото намесништво на Повардарската епархија.
 
< Претходно   Следно >