Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на крст
Sample Image
 
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 

 
Осветување на крст
27.09.2018.

 

Sample Image

 

На 26. 09. 2018 година, со благослов на надлежниот митрополит Повардарски г. Агатангел, во село Стојаково, гевгелиско намесништво, се изврши осветување на куполниот крст на манастирот посветен на свети Трифун, кој се уште е во изградба.

 
Sample Image
 
< Претходно   Следно >