Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на крстови
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 

 
Осветување на крстови
18.09.2018.

 

Sample Image

 

Sample Image На 17. 09. 2018 година, се осветија крстовите на црквата „Св. Јован Крстител“ во Велес, како и крстот на црковната камбанарија. Чинот на осветување на новопоставените крстови го извршија свештеници од градот Велес. Црквата „Св. Јован Крстител“ во Велес е во фаза на изградба.

 
< Претходно   Следно >