Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow 9-та Седмица по Педесетница
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
9-та Седмица по Педесетница
7.08.2018.

 

Sample Image

 

Sample Image Во 9-та Седмица по Педесетницата беше отслужена света архиерејска Литургија, на која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе свештенослужители во Соборниот храм на Повардарската епархија „Св. вмч. Пантелејмон“.

 
< Претходно   Следно >