Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Литургија во Валандово
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Архиерејска Литургија во Валандово
3.07.2018.

 

Sample Image

 

 Sample ImageНа 01. 07. 2018 година, во храмот посветен на светиoт великомаченик Димитриј во Валандово, се отслужи Света Архиерејска Литургија со која чиноначалствуваше митрополитот Повардарски г. Агатангел. На Божествената Литургија сослужуваа свештенослужители од гевгелиското намесништво на Повардарската епархија.

 
< Претходно   Следно >