Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Соопштение
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Соопштение
6.06.2018.

 

Sample Image

Се известуваат сите верници од Повардарската епархија, односно од градот Велес, дека во првата сабота од Петровденскиот пост, ќе се отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Вознесение Христово-Св. Спас“ во Велес на која ќе чиноначалствува Митрополитот Повардарски г. Агатангел. Сите оние кои постеле можат да се причестат со Светите Христови дарови. 

 
< Претходно   Следно >