Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Ахриерејска Литургија во Чашка

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Света Ахриерејска Литургија во Чашка
14.05.2018.

 

Sample Image
 
 На 13. 05. 2018 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во храмот посветен на патронот на Македонската православна црква, светиот чудотворец Климент, во Општина Чашка. На Литургијата сослужуваа повеќе свештеници од велешкото намесништво на епархијата.
 
Sample Image    Sample Image
Sample Image    Sample Image
Sample Image    Sample Image

 

 
< Претходно   Следно >