Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Ахриерејска Литургија во Чашка
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Света Ахриерејска Литургија во Чашка
14.05.2018.

 

Sample Image
 
 На 13. 05. 2018 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во храмот посветен на патронот на Македонската православна црква, светиот чудотворец Климент, во Општина Чашка. На Литургијата сослужуваа повеќе свештеници од велешкото намесништво на епархијата.
 
Sample Image    Sample Image
Sample Image    Sample Image
Sample Image    Sample Image

 

 
< Претходно   Следно >