Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Освет на камен-темелник
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Освет на камен-темелник
2.05.2018.

 

Sample Image

 

На 29. 04. 2018 година, со благослов на Митрополитот Повардарски г. Агатангел, се изврши осветување на камен-темелник за нова црковна трпезарија при црквата „Св. Илија“ во село Виничани. Осветувањето го извршија протоереј Борислав Бобевски и свештеник Влатко Божинов.

 

Sample Image    Sample Image
Sample Image    Sample Image

 

 
< Претходно   Следно >