Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Четврта статија од Богородичниот Акатист
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Четврта статија од Богородичниот Акатист
19.03.2018.

 

Sample Image

 

Sample Image Во четвртиот петок од Великиот Пост, во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Велес, беше остслужено мало повечерие со последната, четврта статија од Богородичниот Акатист. На вечерната богослужба сослужуваа  повеќе свештенослужители од градот, а присуствуваше и Митрополитот Повардарски г. Агатангел. По читањето на последната статија од Акатистот, свештениците ги осветија петолебијата за здравје и спасение на верниците. 

 
< Претходно   Следно >