Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Недела на Блудниот Син
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Недела на Блудниот Син
7.02.2018.

 

Sample Image

 

Sample Image Во Неделата на Блудниот Син, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе свештенослужители отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Св. Вознесение Христово“ во Гевгелија. На Литургијата присуствуваа многумина верни од кои дел се причестија со Светите Христови Дарови.

 
< Претходно   Следно >