Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Свештенство arrow Свештеници arrow Протоереј Борислав Бобевски
Протоереј Борислав Бобевски
2.01.2018.
Sample ImageПарохиски свештеник Протоереј Борислав Бобевски

Роден е на 07. 07. 1982 г., во Велес, каде што завршил основно образование. Средно образование завршил во Македонската православна богословија „Св. Климент Охридски” во Скопје. За ѓакон е ракоположен на 07. 07. 2004 година, а за свештеник на 28. 08. 2006 година од страна на тогашниот Митрополит Дебарско-Кичевски и администратор Повардарски г. Тимотеј. На парохиска служба во велешката парохија стапил на 01. 10. 2006 година.

075/293-596

 
< Претходно   Следно >