Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Литургија - Гевгелија
Архиерејска Литургија - Гевгелија
5.02.2008.

 

 

Sample Image
 
На ден 03. 02. 2008 год. во црквата „Св. Вознесение Христово“ во Гевгелија беше отслужена Божествена Литургија. Со Литургијата чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештенослужители од кавадаречкото и гевгелиското намесништво.

 

Sample Image
 
 Sample Image
 
Sample Image
 
 
Фреските кои се наоѓаат во пронаосот на црквата се дело на сестринството од Марковиот манастир.
 
< Претходно   Следно >