Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Литургија во болничката црква во Велес
Sample Image Sample Image Sample Image Sample Image

Sample ImageSample Image

Се повикуваат сите заинтересирани православни христијани за традиционалното фаќање на крстот по повод верскиот празник Богојавление - Водици, да се пријават во просториите на Повардарската епархија во Велес, секој работен ден од 08, 00 до 16, оо часот.

Архиерејска Литургија во болничката црква во Велес
22.05.2017.

Sample Image На 21. 05. 2017 година, во Неделата на Слепиот, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на свештеник Јани Мулев и ѓакон Васил Ристовски, отслужи Света Архиерејска литургија во болничката црква во Велес, посветена на светите бесребреници Козма и Дамјан.