Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на крстови
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Осветување на крстови
28.04.2017.

 

Sample Image

 

Sample Image На 27. 04.  2017 година, се освети и постави крстот на црквата „Св. Димитриј“ во Кавадарци, како и крстот на црковната камбанарија. Чинот на осветување на новопоставените крстови го изврши Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештеници од кавадаречкото архиерејско намесништво на Повардарската епархија. Црквата „Св. вмч. Димитриј“ во центарот на Кавадарци е во фаза на целосна надворешна и внатрешна обнова.

 
< Претходно   Следно >