Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Распоред на служби за претстојните празници

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Распоред на служби за претстојните празници
17.01.2008.

петок 18. 01. 2008 год. 08, 00 часот. црква „Успение на Пресвета Богородица“ - Велес, царски часови со вечерна и Василиева Литургија.

Со службата ќе чиноначалствува Митрополитот Повардарски г. Агатангел. 

сабота 19. 01. 2007 год. Богојавление - Водици. 08, 00 часот. Божествена Литургија во сите православни храмови на Повардарската епархија.

Митрополитот Повардарски г. Агатангел ќе служи во епархискиот параклис.

недела 20. 01. 2008 год. Собор на Св. Јован Крстител. 08, 00 часот. Божествена Литургија во црквата „Св. Константин и Елена“ село Миравци.

Со службата ќе чиноначалствува Митрополитот Повардарски г. Агатангел.

 
< Претходно   Следно >