Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Собор на свети Јован Крстител
Sample Image Sample Image Sample Image 
  
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Собор на свети Јован Крстител
5.01.2017.

 

Sample Image

 

Sample Image На 20.01.2017, на денот кога Светата православна црква го чествува Соборот на Св. Јован Крстител, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на свештениците Игор Пармачки и Јани Мулев и ѓаконите Васил Ристовски и Бобан Ѓорѓиевски, отслужи Божествена Архиерејска Литургија во црквата „Св. Козма и Дамјан“ во Велес.

 
< Претходно   Следно >