Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Сеноќно бдение во Велес
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 

 
Сеноќно бдение во Велес
3.01.2017.

 

Sample Image

 

На 31 декември ноќта со почеток од 23 часот се отслужи сеноќно бдение во Велес. И оваа година насекаде се раширија молитвите упатени во храмот на Успението Богородично во градот Велес. На бдението служеа протоереј Ристе Јанушев, свештеник Љупче Миланов, свештеник Борислав Бобевски, свештеник Игор Пармачки, свештеник Ѓорѓе Лазов и ѓакон Никола Ѓорѓиевски. Верното христијанско стадо кое го имаше во многуброен број од ширум цело Повардарие, достојно и пристапи на Светата Причест, а на крајот сите заедно присуствуваа на една љубовна трпеза.

 
< Претходно   Следно >