Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Мало осветување на манастирот „Св. Атанасиј“ Удово

• Се известуваат сите благочестиви христијани од Општина Неготино дека на ден 19. 08. 2019 година (ПОНЕДЕЛНИК), по повод празникот Преображение Христово, во храмот „Св. Атанасиј“ во Неготино ќе се отслужи Света Архиерејска Литургија со која ќе чиноначалствува Митрополит Повардарски г. Агатангел.

Мало осветување на манастирот „Св. Атанасиј“ Удово
19.09.2016.

Sample ImageНа 17. 09. 2016 година, се изврши чин на мало осветување на манастирот „Св. Атанасиј“ во Удово. Осветувањето го изврши Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе свештенослужители. По чинот на осветување, Митрополитот Агатангел подели благодарници на оние кои се вградиле во обновата на овој духовен дом.