Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на крст
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Осветување на крст
15.03.2016.
 
Sample Image
 
Sample Image На 12. 03.  2016 година, се освети и постави крстот на новата црква во изградба во село Трстеник, посветена на Светите апостоли Петар и Павле. Чинот на осветување на новопоставениот крст го изврши Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештеници од кавадаречкото архиерејско намесништво на Повардарската епархија.
 
< Претходно   Следно >