Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Недела на Страшниот Суд
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Недела на Страшниот Суд
7.03.2016.

 

Sample Image
 

Sample ImageВо Неделата на Страшниот Суд, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на повеќе клирици од епархијата, отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Св. вмч. Димитриј“ во Валандово. По завршувањето на Литургијата, Митрополитот заедно со свештенството ги посети црквите кои се во фаза на изградба во овој регион, и тоа: црквата „Рождество на Пресвета Богородица“ во Валандово и црквата „Св. Атанасиј“ во Богданци.

 
< Претходно   Следно >