Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Недела на Митарот и Фарисејот
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Недела на Митарот и Фарисејот
22.02.2016.

 

Sample Image
 
Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image

 

Во Неделата на Митарот и Фарисејот, кога Светата православна црква ги чествува и Светиот пророк Захариј и Светиот маченик Теодор Стратилат, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на повеќе клирици на епархијата, отслужи Света Божествена Литургија во манастирот „Св. Вознесение Христово“ во Гевгелија.
 
< Претходно   Следно >