Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Собор на свети Јован Крстител
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Собор на свети Јован Крстител
20.01.2016.

 

Sample Image
 
  Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image

 

На 20.01.2016, на денот кога Светата православна црква го чествува Соборот на Св. Јован Крстител, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на протоереј Ристе Јанушев, свештенил Јованче Илиев и ѓакон Васил Ристовски, отслужи Божествена Архиерејска Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес.

 
< Претходно   Следно >