Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Свети Серафим Саровски
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Свети Серафим Саровски
18.01.2016.

 

Sample Image
 
  Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image

 

На денот кога Светата православна црква го чествува споменот на преподобниот Серафим Саровски се отслужи Света Божествена Литургија во параклисот во митрополитската резиденција на Повардарската епархија посветен на овој светител. Со Литургијата чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на отец Борислав Бобевски, отец Игор Пармачки и ѓакон Бобан Ѓорѓиевски.

 
< Претходно   Следно >