Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Литургија, Гевгелија

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Архиерејска Литургија, Гевгелија
16.11.2015.

 

Sample Image    Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image    Sample Image

На 15. 11. 2015 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе свештеници, отслужи Архиерејска Божествена Литургија во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Гевгелија.

 
< Претходно   Следно >