Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Литургија, Гевгелија
Архиерејска Литургија, Гевгелија
16.11.2015.

 

Sample Image    Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image    Sample Image

На 15. 11. 2015 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе свештеници, отслужи Архиерејска Божествена Литургија во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Гевгелија.

 
< Претходно   Следно >