Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Повик за присуство на Света Литургија

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Повик за присуство на Света Литургија
15.09.2014.
 
Sample Image
 
На 21 септември 2014 година (недела), на денот кога Светата православна црква го чествува Рождеството на Пресвета Богородица, со почеток во 08. 00 часот во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес ќе се отслужи Света Божествена Литургија. Со Литургијата ќе чиноначалствува Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештенослужители од Велес. Во предвечерјето на овој голем празник, во истиот храм ќе се отслужи Вечерна Богослужба со читање на Акатистот на Пресвета Богородица, со која исто така ќе чиноначалствува Митрополитот Повардарски г. Агатангел.
 
< Претходно   Следно >