Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Осветување на црква во село Раброво
15.10.2013.

 Sample Image

Sample Image На 13. 10. 2013 година се Митрополитот Повардарски г. Агатангел благоволи и изврши осветување на црквата „Св. пророк Илија“ во валандовското село Раброво. На чинот на осветување на црквата сослужуваа повеќе свештенослужители од сите намесништва на Повардарската епархија, а молитвено присуствуваа бројни жители на Раброво, Валандово и околните места. Новата црква во селото Раброво се изгради со средства од жителите на селото и Повардарската епархија.

 
< Претходно   Следно >