Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Канонска визитација во Серменинскиот манастир
Канонска визитација во Серменинскиот манастир
10.09.2013.

 

Sample Image

 

На 09. 09. 2013 година, понеделник, Митрополитот Повардарски г. Агатангел изврши канонска визитација на манастирот во изградба „Свети пророк Илија“ во гевгелиското село Серменин на планината Кожуф. Во рамките на оваа посета Митрополитот, изврши увид во досегашните градежни активности во манастирскиот комплекс и заедно со монасите кои престојуваат во оваа обител, реши осветувањето на манастирската црква да се изврши на 22. 09. 2013 година. Се покануваат сите верници да присуствуваат на овој свет чин.

 

Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image

 

 
< Претходно   Следно >