Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Ракополагање на свештеник
Ракополагање на свештеник
10.09.2013.

 

Sample Image

 

Sample Image На 08. 09. 2013 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес. На Литургијата, Митрополитот благоволи и го ракоположи во чин свештеник, ѓаконот Виктор Димовски од Велес.

 
< Претходно   Следно >