Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Молебен канон на Пресвета Богородица
Молебен канон на Пресвета Богородица
27.08.2013.

  Sample Image

Sample ImageНа 26. 08. 2013 година, во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес се отслужи Молебен канон со Акатист на Пресвета Богородица за оздравување на сите болни и за утешување на сите оние кои се наоѓаат во тешки незгоди, душевни и телесни маки и избавување од секаков вид на душевен немир и страдање. На оваа богослужба, на која присуствуваа голем број верници од градот Велес, чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на свештенослужителите од велешкото архиерејско намесништво.

 
< Претходно   Следно >