Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Божествена Литургија, Демир Капија
Божествена Литургија, Демир Капија
9.06.2013.

 

Sample Image

 

На 09. 06. 2013 година, Митрполитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе свештенослужители од кавадаречкото намесништво отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Демир Капија.

 

Sample Image   Sample Image
 
Sample Image   Sample Image
 

 

 

 
< Претходно   Следно >