Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на камен-темелник за нова црква
Осветување на камен-темелник за нова црква
3.06.2013.

 

Sample Image

 

Sample ImageНа 30. 05. 2013 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел освети камен-темелници за изградба на нова црква и конак во близина на гевгелиското село Серменин. Црквата ќе биде посветена на светиот пророк Илија, а манастирскиот комплекс ќе биде дом на монашко братство. Црквата и новиот конак ќе се градат од средства на Повардарската епархија, како и од донации од верниците.

 

 
< Претходно   Следно >