Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Божествена Литургија во Валандово
Божествена Литургија во Валандово
20.05.2013.

 

Sample Image

 

 

 

Sample Image

 

Во неделата посветена на жените мироносици, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Св. вмч. Димитриј“ во Валандово. На Литургијата сослужуваа протоереј Миле Штрбевски и отец Љупче Миланов.

 
< Претходно   Следно >