Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на камен-темелник за нова црква

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Осветување на камен-темелник за нова црква
20.05.2013.

 

Sample Image   Sample Image
 
Sample Image   Sample Image

 

На 19. 05. 2013 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел изврши осветување на камен-темелник на црква посветена на светиот маченик Трифун во близина на селото Стојаково. Овој храм ќе се гради од средства на иницијативниот одбор за изградба на овој храм.

 
< Претходно   Следно >