Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Хуманоста на дело
Хуманоста на дело
20.05.2013.

 

Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image

 

Црковната кујна во Велес повторно ја разбуди хуманоста на жителите од градот. Овој пат жените од клубот „Инервил“ од Велес тие кои решија да донираат храна во вредост од 22. 000 денари за потребата на кујната во која секојдневно топол оброк добиваат многу наши браќа и сестри кои за жал се наоѓаат на маргините на нашето општество.

Повардарската епархија упатува благодарност до овој клуб за нивната иницијатива и воедно апелира ова да биде пример за сите жители кои со мал придонес можат да направат големо дело.

 
< Претходно   Следно >