Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Божествена Литургија, Скопје
Божествена Литургија, Скопје
13.05.2013.

 

Sample Image   Sample Image
 
Sample Image   Sample Image
 
Sample Image   Sample Image
 

 

Во втората недела по Воскресението Христово, Томина Недела, Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан чиноначалствуваше на Божествената Литургија во храмот „ св. Петкаво Скопје  во сослужение на Митрополитот Повардарски г. Агатангел и Епископот Лешочки г. Јосиф.

По Литургија беше осветена возобновената црковна сала и библиотека.

 
< Претходно   Следно >