Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија, Гевгелија
Света Божествена Литургија, Гевгелија
15.04.2013.

 

Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 

 

Во неделата посветена на светиот Јован Лествичник, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Свето Вознесение Христово“ во Гевгелија. На Литургијата сослужуваа протоереј Миле Штрбевски, свештеник Крсте Шабанов, свештеник Димче Ставревски, јеромонах Атанасиј, јеромонах Спиридон, јероѓакон Пајсиј, ѓакон Влатко Стоименов и ѓакон Васил Ристовски. 

 
< Претходно   Следно >