Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Четврта статија од Богородичниот акатист
Четврта статија од Богородичниот акатист
15.04.2013.

 

Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image

 

На 12. 04. 2013 година, во петок од четвртата седмица од Великиот Пост, во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес се отслужи четвртата статија од Богородичниот Акатист. На вечерната богослужба сослужуваа протоереј Ристе Јанушев, свештеник Борислав Бобевски и свештеник Драги Гаштарски.

На крајот на вечерната богослужба беа благословени и прекршени празничните лебови.

Известува свештеник Јованче Илиев.

 

 
< Претходно   Следно >