Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Благовештение во Полошкиот манастир
Благовештение во Полошкиот манастир
9.04.2013.
Sample Image
 

На 07. 04. 2013 година, во третата, Крстопоклона недела од Великиот пост, кога Светата Црква молитвено го чествува споменот на Светото Благовештение, во Полошкиот манастир „Св. Ѓорѓи“ на Тиквешкото езеро, се отслужи Света Божествена Литургија. На Литургијата чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на јеромонахот Атанасиј и јероѓаконот Пајсиј. На Литургијата присуствуваа монахињата Магдалена и останатите искушенички при ова сестринство. 

 

Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image

 

 
< Претходно   Следно >