Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Трета статија од Богородичниот акатист
Трета статија од Богородичниот акатист
8.04.2013.

На 05. 04. 2013 година, во петок од третата седмица од Великиот Пост, во Соборниот храм на Повардарската епархија „Св. вмч. Пантелејмон“ во Велес се отслужи третата статија од Богородичниот Акатист. На вечерната богослужба сослужуваа протоереј Борис Симоновски, свештеник Мики Миовски и свештеник Јани Мулев.

 

На крајот на вечерната богослужба беа благословени и прекршени празничните лебови.

 

 

Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image

 

 
< Претходно   Следно >