Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Литургија во спомен на Св. Агатангел Битолски

Возљубени,

со радост го споделуваме со Вас целокупниот видео материјал од културно-уметничката програма по повод чествувањето на денот на рамноапостолните македонски и сесловенски просветители, браќата Кирил и Методиј во Велес.

Видео материјал

 
Литургија во спомен на Св. Агатангел Битолски
11.03.2013.
 Sample Image
 
Се известуваат сите верници дека на ден 12. 03. 2013 година, вторник, на денот кога Македонската православна црква го чествува споменот на Светиот маченик Агатангел Битолски, со почеток во 08, 00 часот ќе се отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес. На Литургијата ќе чиноначалствува Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештенослужители од градот Велес.
 
< Претходно   Следно >